Daha Önce Hiç Pro Bono’yu Duydunuz mu? İK & İletişim

Kısa kısa

 • 64
  STK
 • 118
  Proje
 • 337
  gönüllüler
 • 1,676
  hour volunteered
 • 7
  şirket

Tüm can dostlarımıza gönülden teşekkürler

Esin KAYNAĞINIZ

Destek Ol - Nasıl Başarıyoruz?

Bunun özkaynağa dayalı ve ödüllendirmeye dayalı olmak üzere iki yolu vardır: 

ÖZKAYNAĞA DAYALI KİTLE FONLAMASI

Bir girişimci veya işletme, melek yatırımcılar veya bir diğer özel yatırımcı yerine bir grup insandan yatırım sağlamayı amaçladığında tercih edilir. Özkaynak kitle fonlaması genellikle sermaye piyasaları ve bankacılık düzenleme ve denetleme kurumlarının kurallarına tabi olduğundan fonlama büyüklüğü, coğrafya ve piyasa olasılıkları ile sınırlandırılır.
[email protected] tarafından sağlanmamaktadır.

 

ÖDÜLE DAYALI KİTLE FONLAMASI

Bu iş modeli, belirli bir projeleri için bağış toplamak isteyen ve karşılığında finansal olmayan (ve genelde küçük) ödüller verebilen proje sahipleri tarafından tercih edilir. Bu ödüller semboliktir ve yatırım yapılan kurum tarafından karşılanır. Ödüller, bir tür teşekkür olarak düşünülmemelidir. Bu yöntem ürünlerin önceden satışı için giderek daha yaygın kullanılmakta ve işletmelere gelir sağlamaktadır.
 

Bazı platformlar Türkiye’de bu hizmetleri hâlihazırda vermektedirler. Bizler [email protected] olarak bu platformları bir araya getirmeyi hedefliyoruz. [email protected] websitesini ziyaret edenler, partner platformlarda sağlanan fırsatları da görebilecekler. Projeye tıkladıklarında, ziyaretçiler partner platforma yönlendirileceklerdir. Bizim tek hedefimiz, kullanıcılara kendi toplumlarına destek olabilmek için alternatif bir yol yaratmaktır.   

[email protected]’nın başarısına da bağlı olarak, bu fırsatı en kısa sürede sunabilmeyi umuyoruz.