Daha Önce Hiç Pro Bono’yu Duydunuz mu? İK & İletişim

Kısa kısa

 • 64
  STK
 • 118
  Proje
 • 337
  gönüllüler
 • 1,676
  hour volunteered
 • 7
  şirket

Tüm can dostlarımıza gönülden teşekkürler

Esin KAYNAĞINIZ

Sivil Sayfalar (Sivil Sayfalar)

Kuruluş Tarihi 2017
İlgi Alanı Demokrasi, Sivil Kuruluşları
Kar amacı güden/Kar amacı gütmeyen Kar amacı gütmeyen
İletİşİm Erdal Aktaş
Denetçi Abaküs Denetim Danışmanlık LTD. ŞTİ.

Misyon ve Vizyon

Sivil Sayfalar, 2005 yılında "bilgi" ve "toplum" arasında köprü vizyonu ile kurulan bir STK olan Yaşama Dair Vakıf'ın (YADA) bir projesidir. YADA hakkında daha fazla bilgi için websitelerini ya da  [email protected] da yer alan profilini inceleyebilirsiniz.

"Sivil Sayfalar" web sitesi, birbirinden ve toplumdan kopuk olan sivil toplum dünyasını online bir ortamda bir araya getirmek, üretilen bilgi ve tecrübenin görünür ve takip edilebilir olması, işbirlikleri için olanaklar yaratmak ve “sivil toplum haberciliği” kavramını yaygınlaştırmak amacıyla STK'lar için bir temsil ve itibar oluşturma alanı olarak  hayata geçirilmiştir. 

Amacı, sivil toplum, özneler, gruplar ve onlarla iletişime geçmek isteyenler için ortak bir zemin oluşturmak; sivil toplumun bakış açısıyla sivil toplum haberleri ve ana akım gündem incelemesinin adresi olmaktır. Sivil Sayfalar’da,  çevre, insan hakları, çocuk, kadın, mülteci-göçmen-göç, kültür, LGBTİ, sağlık, gençlik, eğitim, engelli hakları, hayvan hakları, bisiklet, kentsel haklar, göçmenlik-mültecilik-mülteci hakları konularında yayınlar vardır.

Türkiye çapında yaklaşık 160 sivil toplum kuruluşu Sivil Blog'a (Sivil Blog) üye oldu ve 120'den fazla makale paylaştı. 26 sivil toplum örgütü temsilcisi, sivil toplum gündemi hakkında 40'dan fazla makale hazırladı ve Sivil Sayfalar üzerinde paylaştı. Sivil Sayfalar, sosyal medya aracılığıyla binlerce kişiye ulaştı. 

Sivil Sayfalar için iki tam zamanlı meslek mensubu ve 8 gönüllü pro bono çalışmaktadır.

Temel Finansal Figürler ve Metrikler

Sivil Blogda yer alan STK #  
Makale #  
Sosyal Medya Aracılığıyla Ulaşılan Kişi #  
Takip Edilen Mecra #  

 

Mevcut ana fonlama kaynağı

Sivil Sayfalar finansal olarak YADA tarafından desteklenmektedir. Daha fazla bilgi için profili inceleyebilirsiniz

Şimdiye kadar gönüllü olmuş arkadaşlar