Daha Önce Hiç Pro Bono’yu Duydunuz mu? İK & İletişim

Kısa kısa

 • 65
  STK
 • 119
  Proje
 • 344
  gönüllüler
 • 1,676
  hour volunteered
 • 7
  şirket

Tüm can dostlarımıza gönülden teşekkürler

Esin KAYNAĞINIZ

Kurumsal kahvaltı: Uluslararası Gönüllüler Gününü Kutladık

03.12.2015

3 Aralık’ta, hukuk firması Baker & McKenzie’nin desteğiyle, kurumsal kahvaltı etkinliğimiz için 30 kurumsal şirketi Sanayi 313’e davet ettik. 

Finans sektöründen (Akbank, Denizbank, Rabobank, RBS, Axa, TEB, EBRD), perakende sektöründen (Boyner, Edenred, Related), sanayi alanından (GE, Engie), vb. temsilcilerle bir araya geldik. 

Bu buluşmanın amacı, bu şirketlerin üst düzey yöneticilerinin, Pro Bono’nun ne anlama geldiği ve neden iyi bir şey olduğu konusunda hassasiyetlerini artırmaktı. 

Hedefimiz, mümkün olan en fazla sayıda münferit profesyoneli bir araya getirmek; ancak bu kişilerin yöneticilerinden destek alabilirsek, hayatlarını kolaylaştırmış oluruz. Mesai saatleri içerisinde Sivil Toplum Kuruluşlarını desteklemeleri mümkün olmadığı için gönüllüler kendi boş zamanlarını kullanmak zorunda kalıyorlar ve aynı zamanda akşam saatlerini veya hafta sonlarını gönüllülük için ayırıyorlar. Ancak zaten uzun bir gün geçirmiş olan STK’lar için de bu, zor bir durum teşkil ediyor.

Etkinliğimizde, Düşler Akademisi’nden Ercan Tutal’ın bir STK kurma yolculuğunu paylaştığı kısa bir sunum izledik, Tüsev’den Liana Varon’dan BMGI ile gerçekleştirdikleri strateji projesini dinledik. Baker&Mc Kenzie ortaklarından Dan Matthews’tan ise Kurumsal şirketlerin Pro Bono’da yer almalarının neden mantıklı olduğu (elbette [email protected]’nın desteğiyle!) konusunu dinleme fırsatı bulduk. 

Birçoğu davetli firmalar için çalışmakta olan Pro Bono danışmanlarının video görüntüleriyle etkinliği tamamladık (bu videoları videolar sayfamızda bulabilirsiniz). Yöneticilerden bazıları, şirketlerindeki kişilerden bazılarının şimdiden dahil olmasına çok şaşırdı! 

Sunumların yanı sıra, beyin fırtınası yapmak ve rahat bir ortamda deneyimlerimizi paylaşmak için mükemmel bir fırsat yakalamış olduk. 

Bir sonraki kahvaltı etkinliği için 23 Mayıs tarihini düşünüyoruz. Katılmak isterseniz veya önerileriniz varsa lütfen bizimle paylaşın!