Daha Önce Hiç Pro Bono’yu Duydunuz mu? İK & İletişim

Kısa kısa

 • 64
  STK
 • 118
  Proje
 • 337
  gönüllüler
 • 1,676
  hour volunteered
 • 7
  şirket

Tüm can dostlarımıza gönülden teşekkürler

Esin KAYNAĞINIZ

Katkıda Nasıl Başarıyoruz?

FINANSMANA DAYALI KİTLE FONLAMASI

Şirketlerin banka yerine bir grup insandan borç para almasıdır. Platformların rolü çok çeşitli olabilmektedir. Bazı platformlar aracı olarak çalışıp borç verenlere geri ödeme yaparken bazıları da borç alan ve verenleri işlem tamamlandığında bir araya getirir. Fonlama yapanın ana motivasyonu, (daha) yüksek finansal getiridir.

[email protected] tarafından sağlanmamaktadır.

SOSYAL BORÇ VERMEYE DAYALI KİTLE FONLAMASI:

Faizsiz krediler ile alakalı sosyal katkıdır. Kredi vereni motive eden faktör, bağışa dayalı kitle fonlamasına benzerdir; olumlu sosyal etki yaratmak. Kitle fonlamasının bu türü, sosyal bir değişiklik yaratma isteği ve hedef kitlenin finansal ihtiyaçlarını buluşturur.
 

Genellikle her şey, özel yetkiye sahip bir organizasyonun hedef gruplara finansman sağlamasıyla başlıyor. Yakın takip ile bu kredilerin geri ödemesinin yapılmasını sağlıyorlar. Bu organizasyonlar farklı kaynaklardan finansman alabiliyorlar. Bunlardan birisi de kitle kaynaklı olabiliyor. Bu durumda bizler buna sosyal borç vermeye dayalı kitle fonlaması diyoruz.

[email protected] olarak Türkiye’de bu tür küçük montanlı kredileri vermeye yetkili organizasyonlarla çalışmak ve onlara destek olmak istiyoruz. Projelerini web sitemizde yayınlamayı ve onlar için gereken fonlamayı bireylerin sağlayabilmesini amaçlıyoruz. Henüz görüşmelere başlamadık; bu orta vadeli bir proje olacak.