Daha Önce Hiç Pro Bono’yu Duydunuz mu? İK & İletişim

Kısa kısa

 • 64
  STK
 • 118
  Proje
 • 337
  gönüllüler
 • 1,676
  hour volunteered
 • 7
  şirket

Tüm can dostlarımıza gönülden teşekkürler

Esin KAYNAĞINIZ

Connect One Threads (Global Mind. Local Design)

Kuruluş Tarihi 2014
Web sitesi www.cothreads.org
İlgi Alanı Farkındalık, Çevre
Kar amacı güden/Kar amacı gütmeyen Kar amacı güden
İletİşİm Jeremy Pingul
Denetçi Yok

Misyon ve Vizyon

Kimim ben? Adım Jeremy Pingul. 26 yaşında, dünyayı sürdürülebilir giyimle birleştirmeye yönelik çalışmalar yapan Filipin asıllı bir Amerikalı’yım.

Neden sürdürülebilir: Toplumumuzun hazır tekstili tüketim şekli Aral Denizi’nin yok oluşundan ( suyunun %90’ını pamuk sulaması yüzünden kaybedişi ) pamuk tarlalarında ve fabrikalarındaki çocuk iş gücü kullanımına, GDO ve zararlı tarımdan aşırı tüketime dayanan moda anlayışına kadar evrensel birçok soruna yol açıyor.

Misyonum: Dünya çapında sanatçı/tasarımcılarla ve Türkiye’den yerel sürdürülebilir pamuk üreticileriyle küresel zihniyete ve anlayışa sahip, sürdürülebilir modayı destekleyen bir topluluk inşa etmek.

Bunu nasıl yaparım: Yerel, sorumluluk sahibi bir (organik giyim) tedarik zincirinden sağlanacak giyim markamı yaratmak için dünya çapında bilinçli sanatçı ve tasarımcılarla birlikte çalışır , sonrasında COT yardımıyla ürettiklerimizi yine bilinçli tüketicilere satarım. Bütün bunları yaparken aynı zamanda kıyafetlerin kaynağını da destekler ve sosyal medyada sanatçı ve tasarımcılarla iletişimini sağlarım.

Şimdiye kadar:

 • Pamuğunu yerel Ege Bölgesi’nden sağlayan ki dünyanın en kaliteli pamuklarından biridir ve Global Organic Textile Standard belgesi bulunmaktadır, İzmir -Türkiye’den organik pamuk üreticileriyle ortaklık (Bu belgeye sahip olması tedarik zincirindeki pamuk tarlalarından iplik, kumaş, giysi üreticileri, boyacılar ve basımcılara kadar bütün üreticilerin çevresel olarak sürdürülebilir ve sosyal yönden sorumluluk sahibi, en önemlisi izlenebilir olduğu anlamına gelir.) 
 • Uluslararası, organik tişörtlere toksik olmayan mürekkeplerle basılacak olan tasarımlarını Connect One onlar için ne anlama geliyorsa ona göre yaratan sanatçılarla işbirliği
 • (Bir baskı konferansında ilk tişörtümüzü yaptık ve harika görünüyor !)

Sonrasında

 • Indiegogo ’da 30.000 $ ‘lık bir crowdfunding kampanyası (internet ortamında projelere katılımcı finansman desteği sağlayan bir kitle-fonlama biçimi) ile 2000 (planlanan yaklaşık miktar ) tişört üretimi - (Katkıda bulunmak isterseniz seçeneklerinizi [email protected] veya Indiegogo ‘da bulabilirsiniz.)
 • ABD’de ve Avrupa’da satış yapabilmek için e-ticaret siteleri kurmak
 • Facebook, Twitter, Instagram Pinterest ve diğer sosyal medya kanallarında topluluğumuzu inşa etmek
 • Dünyayı bilinçli sanatçılar ve sürdürülebilir tekstil ile tanıştırmak. Hadi bir etki yaratalım!

Genel Bilgiler:
Web: cothreads.org
Facebook: facebook.com/connectonethreads
Twitter: twitter.com/cothreads 
Instagram: instagram.com/connectonethreads
TEDxTalk: http://youtu.be/NMxpQHHiEsA

Temel Finansal Figürler ve Metrikler

  2015 exp.
# Üretilecek kıyafet  
# Kullanılacak organik pamuk balyaları  
# Sürdürülebilir modaya katkıda bulunacak sanatçı ve tasarımcılar  
# Erişilecek küresel bilinç ( web trafiği, sosyal medya )  

Mevcut ana fonlama kaynağı

Sermaye crowdfunding ve kişisel yatırımcılarla başlayacak olsa da ilerleyen zamanlarda %100 olarak sürdürülebilir tekstil satışlarından sağlanacaktır
 

Yönetim Kurulu ve Genel Müdür

KurucuJeremy Pingul

Şimdiye kadar gönüllü olmuş arkadaşlar