Daha Önce Hiç Pro Bono’yu Duydunuz mu? İK & İletişim

Kısa kısa

 • 64
  STK
 • 118
  Proje
 • 337
  gönüllüler
 • 1,676
  hour volunteered
 • 7
  şirket

Tüm can dostlarımıza gönülden teşekkürler

Esin KAYNAĞINIZ

CSO speed Lunch December 2014 (CSO speed Lunch December 2014)

Kuruluş Tarihi 2014
İlgi Alanı Diğer, Various
Kar amacı güden/Kar amacı gütmeyen Kar amacı gütmeyen
İletİşİm Sandrine Ramboux
Denetçi YOK

Misyon ve Vizyon

Bu sayfa, 5 Aralık tarihli etkinlikte yer alacak 6 STK’ya ev sahipliği yapmak için kurulmuştur.

Karakutu, hafıza ve gençlik çalışmalarını birleştirerek, gençlerin tarih konusunda eleştirel düşünce yeteneği kazanmalarına katkıda bulunmak için yenilikçi informel eğitim yöntemleri geliştirmeyi amaçlayan bir dernek.
Karakutu, geçmişten dersler çıkarmak için çalışıyor. Çünkü adalet ve barış için hatırlamanın elzem olduğuna inanıyoruz. Toplumun, özellikle gençlerin, resmi tarih yaklaşımı ile sunulanlar dışındaki anlatıları duymasını mümkün kılmak ve aynı olay ya da durumlara başka açılardan da bakılabileceğini hatırlatmak için çalışıyoruz. Website: http://www.karakutu.org.tr/

 

Yenidedenbiz : Türkiye'de kadın istihdamına katkıda bulunmak üzere başlatılan bir sosyal girişim. Farklı sebeplerle, bir süredir iş hayatının dışında kalmış, ancak iş hayatına dönmek isteyen, iyi eğitimli ve deneyimli kadınları iş hayatına tekrar ısındırmak ve alternatif iş olanakları ile buluşturmak üzere yola çıktıklari gönüllü bir platform. Orta vadede bir ‘işe geri dönüş methodolojisi’ oluşturmayı, esnek çalışma modelleri ve özel istihdam ihtiyaçları alanında fikir önderliği ile bilinen bir sosyal girisim olmayi hedefliyorlar. 'Yine yeni yeniden iş’ demeye karar vermiş adayları, destek olmak isteyen kişi ve kurumları daha eşitlikçi bir iş dünyası için çalışmaya davet ediyorlar.

Connect One Thread aims to inspire a global mindset through clothing designed by international designers and produced locally in Turkey with organic cotton. COT supports organic producers by connecting them with independent designers, and helps designers find markets around the world. Through the COT website, people will be able to find unique, eco-friendly, and transparent clothing.

Herkes İçin Mimarlık Derneği (HiM), (2011, İstanbul); farklı uğraşlardan gönüllü öğrencilerin ve profesyonellerin bir araya gelerek ülke genelinde karşılaşılan sosyal sorunları yaratıcı yollarla gündeme getirebildikleri, bu sorunlar hakkında farkındalığı arttırmak ve çözüm yolları üretmek üzere harekete geçebildikleri bir platformdur. Dernek çalıştığı coğrafyalarda var olan mimari ve sosyal potansiyelleri günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde değerlendirmeyi hedeflemektedir. Kentsel ve kırsal alanlarlda, projelerin tasarım planlama ve inşaat süreçlerinde eksikliği hissedilen katılımcı mekanizmaları teşvik ederek, toplum içinde mimarlık bilincinin arttırılmasını sağlamak istemektedir."
 

Mavi Kalem: 

Temel Finansal Figürler ve Metrikler

# of volunteers who will participate to the event

Yönetim Kurulu ve Genel Müdür

Yönetim Kurulu ÜyesiSandrine Ramboux

Şimdiye kadar gönüllü olmuş arkadaşlar