Daha Önce Hiç Pro Bono’yu Duydunuz mu? İK & İletişim

Kısa kısa

 • 64
  STK
 • 118
  Proje
 • 337
  gönüllüler
 • 1,676
  hour volunteered
 • 7
  şirket

Tüm can dostlarımıza gönülden teşekkürler

Esin KAYNAĞINIZ

Istanbul & I

Kuruluş Tarihi 2016
İlgi Alanı Güçlendirme, Gençler
Kar amacı güden/Kar amacı gütmeyen Kar amacı gütmeyen
İletİşİm Teymour ashkan
Denetçi not yet

Misyon ve Vizyon

Sosyal Etkinlikler ve Mentorluk Toplantıları

Bizim, topluluğa ve liderlik kurmaya verdiğimiz önem, Istanbul&I'ı diğer gönüllü gruplardan ayıran özelliklerdir. Gönüllülerle ve kendi alanlarında profesyonel olan kişilerle iletişime geçtik. Ve böylece, gönüllülerimiz, topluluk içerisinde kendi bağlantılarını kurabilir, profesyonel ve sosyal becerilerini inşa edebilir hale geldiler.

 

Yaşlı Bakım Evi

İstanbul&I olarak, yaşlı bakım evini ziyaret ettik. Aileleri tarafından terk edilen birçok yaşlı, burada Fransız Katolik Düzeni tarafından bakılmakta ve barındırılmaktaydı. Öğlen yemeği hazırlanırken,  eğlenceler düzenlenirken ve bahçenin bakımı yapılırken, buradaki rahibelere yardım ettik. Buradaki yaşlıların bilgeliklerinden öğrenecek çok şeyimiz olduğuna inanıyorduk ve bizim için oldukça etkileyici bir programdı. Arkadaşlarımızı ziyaret etmek için yeniden buraya gelmeyi dört gözle bekliyoruz!

 

Hikaye Anlatıcılığı Atölyeleri

Hikaye anlatıcılığı programını düzenleyerek, savaştan kaçan çocukların kendi hayal güçlerini kullanarak hikayeler yaratmalarını amaçladık. İlk olarak, bütün çocuklar anlatılan hikayeyi dinledi, sonrasında ise gruplar oluşturuldu ve bu gruplarda fikir alışverişi yapılarak hikayenin sonu tamamlandı. Hikaye anlatıcılığı programı ile, çocukların iletişim becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirmelerine yardımcı olduk.

 

Dünya İnsani Zirvesi

İstanbul&I, Türkiye Gençlik Konseyi tarafından, 2016 yılında İstanbul’da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi’ndeki, gençlik katılımı ve mülteci krizi atölyelerine davet edildi.

 

İftar

Ramazan ayı boyunca her cuma, İstanbul&I olarak Tarlabaşı’na gittik. Burada yaşayan insanlar -özellikle de çocuklar- için, yemekler hazırladık ve sanat terapisi programları düzenledik. Ramazan ayı boyunca, boyunca 300’den fazla çocuğu doyurduk ve bu çocuklarla balonların üzerine hayallerini yazma, yüz boyama, mozaik boyama ve ekip oluşturma aktiviteleri gibi çeşitli sanat aktiviteleri gerçekleştirdik.

 

Fotoğraf Atölyesi

Fotoğrafın, stresli ortamlarda yaşamış çocuklara ulaşmak için güçlü bir araç olabileceğini düşündük. Kamera ve akıllı telefon kullanımının temelleriyle, fotoğrafçılık tekniklerini öğrenen çocukların, kendilerini ifade edebilmek için yaratıcı bir çıkış noktası bulabileceklerine inanıyorduk.

 

Hikaye Anlatıcılığı Geceleri

Hikaye Anlatıcılığı Gecesi: Açık Mikrofon

Partnerlerimizle beraber Impact Hub’ta, açık mikrofon, hikaye anlatıcılığı gecesi organize ettik. Bu program, herkesin katılımına açıktı ve katılımcılara, şiir, şarkı, tiyatro ve stand up aracılığıyla, istediklerini paylaşmaları için heyecan verici bir fırsat sundu.

 

Hikaye Anlatıcılığı Gecesi: Hayaller

Çocuklar gibi, geleceğimize dair hayaller kurmak için cesaretliydik. Ancak, öncelikle yetişkinliğimizi bir kenara bırakarak, gerçekçi ve pragmatik olanın ne olduğu üzerine konuştuk. Hikaye anlatıcılığı gecesi, yeniden hayal kurmak isteyen tüm yetişkinler için, güvenli ve açık bir alanda yapılmaktadır.

 

Tasarım Atölyesi

Istanbul&I, yenilikçi tasarım oluşturma dersiyle, 4 farklı STK’dan çocuklarla ekoloji ve geri dönüşüm üzerine çalıştı. Bu modül, geri dönüşüm için interaktif bir giriş oluşturdu ve bu çalışmanın devamı olarak da tasarım atölyesi çalışması yapıldı. Tasarım atölyesinde, gönüllüler eşliğinde, çocuklar yalnızca geri dönüşüm malzemelerini kullanarak ejderhalar, uçaklar ve kaplumbağalar yaptı.

 

 

Temel Finansal Figürler ve Metrikler

  # volunteers # projects # NGOs partners Budget Expenses
2016 (Sept) 130 16 7    
           
           
           

 

Mevcut ana fonlama kaynağı

So far, our projects have been developed through grants from US Embassy and International Medical Corps. 

In the future, we will keep relying on grant and project development to fund our activities. 

Yönetim Kurulu ve Genel Müdür

Etkinlik ve Gönüllü KoordinatörüTeymour Ashkan
Etkinlik ve Gönüllü KoordinatörüAhmad Gharibeh
Etkinlik ve Gönüllü KoordinatörüWaseem Al Sharqy
Etkinlik ve Gönüllü KoordinatörüJasmina Mulic
Etkinlik ve Gönüllü KoordinatörüAhmed M. Shaltoot
Etkinlik ve Gönüllü KoordinatörüKousai tashani

Şimdiye kadar gönüllü olmuş arkadaşlar