Daha Önce Hiç Pro Bono’yu Duydunuz mu? İK & İletişim

Kısa kısa

 • 64
  STK
 • 118
  Proje
 • 337
  gönüllüler
 • 1,676
  hour volunteered
 • 7
  şirket

Tüm can dostlarımıza gönülden teşekkürler

Esin KAYNAĞINIZ

Unique by Nature (Unique by Nature)

Kuruluş Tarihi 2014
İlgi Alanı Güçlendirme, Kadın
Kar amacı güden/Kar amacı gütmeyen Kar amacı güden
İletİşİm Sezer Aksoy
Denetçi yok

Misyon ve Vizyon

UNIQUE BY NATURE, iş hayatındaki kadınlara ürünler tasarlayan ve üreten bir sosyal işletme modeli olarak 2013 yılında kuruldu.

Unique By Nature yüksek kaliteli el yapımı gerçek deriden çeşitli çantalar, laptop kılıfı, ipad ve iphone kılıfları, cüzdan, anahtarlık, eşarplar... gibi farklı ürünler üretmektedir ve zaman içerisinde farklı ürünler de ürün gamına eklenecektir.
Şu anda tüm ürünler www.uniquebnature.com adresinden yurtiçi ve yurtdışından satın alınabilmektedir.     

Bir yandan iş hayatındaki kadınlar için kaliteli ürünler üretip satarken diğer yandan da satış gelirlerimizin 10 % unundan oluşturacağımız bir fonla kadın girişimciliğini desteklemek üzere sosyal katkı sağlamayı amaçlamaktayız. Böylece halihazırda iş dünyasında varolan kadınlarımızla  iş hayatına girmek isteyen kadınlarımız arasında bir köprü olmayı hedeflemekteyiz.  

Halen başlıca kaynağını satış gelirlerimizin 10 % unun  oluşturacağı fonun, en fazla sosyal katkıyı   ne şekilde yaratabileceğimizin modeli üzerinde çalışmalarımız devam etmektedir.

Model arayışımızda en fazla üzerinde odaklandığımız alternatif bir mikro kredi fonu kurmak (Funding for Women International) ve böylece işini yeni kuran kadınların güçlenmesine finansla katkı sağlamak. Diğer seçenekler ise bir bağış modeli ve/ya özellikle kadınlara ürettireceğimiz ürünlere pre-finansman sağlamak olabilir.

Temel Finansal Figürler ve Metrikler

2014: Facebook da ve Instagram da 3000 Takipçi ve Beğeni 

2015 : Hedeflediğimiz kadın gruplarında  UBN ürünlerini kullanan 5000 kadın / 1 yıl içinde

2015:  İşini yeni kurmakta olan ve/ya üretici  500 kadına mikro kredi vermek / 1 yıl içinde

2015:  20  Şirketin UBN Sosyal işletmesine desteğini almak / 1 yıl içinde

Mevcut ana fonlama kaynağı

Bugüne kadar Unique By Nature markasını tescil ettirmek, online dükkanı açmak, hali hazırda dükkanda ye alan ürünlerin tasarımı, üretimi için gerekli olan tüm kaynaklar öz kaynaklarımızla karşılanmıştır.

Haziran - Ağustos 2014 arası iki ay süren bir indiegogo.com kampanyasının tüm hazırlıkları ve uygulaması yine öz kaynaklarımızla sağlanmıştır. Bu kampanyada hedefimiz olan $ 7.500 'ün biraz üzerinde ($ 7.620) bir sonuç elde edilmiştir; net olarak  $ 6.500 fon sağlanmıştır. Ancak, bu fonun karşılığı olarak kampanya destekçilerine UBN ürünleri gönderilmiştir.

2015 yılı sonuna kadar $ 500.000 satış geliri elde etmeyi hedeflemekteyiz.

Funding for Women International mikro kredi fonuna 50.000 $ UBN satışlarından ; 100.000 $ Destekçi şirketlerden olmak üzere toplam $ 150.000 fon yaratmayı hedeflemekteyiz.  

Yönetim Kurulu ve Genel Müdür

Genel MüdürSezer Aksoy