Daha Önce Hiç Pro Bono’yu Duydunuz mu? İK & İletişim

Kısa kısa

 • 64
  STK
 • 118
  Proje
 • 337
  gönüllüler
 • 1,676
  hour volunteered
 • 7
  şirket

Tüm can dostlarımıza gönülden teşekkürler

Esin KAYNAĞINIZ

Eşyakütüphanesi Bilişim ve Tasarım Hizmetleri Ltd. Şti. (Eşya Kütüphanesi)

Kuruluş Tarihi 2014
Web sitesi esyakutuphanesi.com
İlgi Alanı Paylaşım, Gençler
Kar amacı güden/Kar amacı gütmeyen Kar amacı gütmeyen
İletİşİm Aysu Erdoğdu Miskbay
Denetçi Tufan Topçu and SMMM Meral Yıldırım

Misyon ve Vizyon

Eşya Kütüphanesi komşularımız, arkadaşlarımız hatta hiç tanımadığımız kişilerle bir araya gelerek eşya ödünç alıp vermemizi sağlayan online bir paylaşım platformu (esyakutuphanesi.com). Çok nadir, belki de tek sefer kullanacağımız eşyaları satın almak yerine ödünç alıyoruz. Evimizde sık kullanılmayan eşyalarsa bir başkasının hayatını güzelleştiriyor. Hayalimiz tüketim alışkanlıklarımızı değiştirmek, ortak kullanım hareketi ile satın almadan önce ödünç almayı tercih edecek bir toplum yaratmak.

Kasım 2012'de İstanbul Startup Weekend'de birinci olmamız ile sosyal girişimimiz hayata geçti. Nisan 2014'te Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan aldığımız Teknogirişim desteği ile şirket olarak kurulduk. Türkiye'de sosyal işletme ya da kar amacı gütmeyen şirket mevzuatı henüz yok. Bu sebeple Eşya Kütüphanesi resmi olarak limited şirket olarak yoluna devam etmekte.

Şu anda sitemizde 1800'den fazla kullanıcımız ve 400'den fazla listelenmiş eşyamız var (kitaplar, kamp ekipmanları, müzik aletleri vb.)

Temel Finansal Figürler ve Metrikler

  2014 2015 exp. .
# kullanıcı sayısı 1.800    
#listelenmiş eşya sayısı 400    

Mevcut ana fonlama kaynağı

Sanayi ve Bilişim Bakanlığı'ndan aldığımız Teknogirişim desteği ile şu anda kendimizi ayakta tutuyoruz. İlerleyen zamanlar için kendi becerilerimize güveniyoruz.

Gelecekte fiziksel eşya kütüphaneleri, tamir kafeler ve online servisler sunarak gelir elde etmeyi hedefliyoruz, ancak bunlar halen fikir aşamasındalar. Sizin de aklınıza yeni fikirler gelirse durmayın paylaşın bizimle! :)

Yönetim Kurulu ve Genel Müdür

İş GeliştirmeAysu Erdoğdu
Yazılım GeliştirmeDidem Yeni
TasarımAyşe Gökçe Bor

Şimdiye kadar gönüllü olmuş arkadaşlar