Daha Önce Hiç Pro Bono’yu Duydunuz mu? İK & İletişim

Kısa kısa

 • 64
  STK
 • 118
  Proje
 • 337
  gönüllüler
 • 1,676
  hour volunteered
 • 7
  şirket

Tüm can dostlarımıza gönülden teşekkürler

Esin KAYNAĞINIZ

Muhit (Muhit)

Kuruluş Tarihi 2015
Web sitesi www.muhit.co
İlgi Alanı Demokrasi, Herkes
Kar amacı güden/Kar amacı gütmeyen Kar amacı gütmeyen
İletİşİm Sera Tolgay
Denetçi YOK

Misyon ve Vizyon

Muhit, mahallelilerin önerilerini internet ve mobil ortamda paylaştığı, desteklediği ve muhtarların desteğiyle çözümlediği bir uygulamadır. Muhit ekibi olarak yerel yönetimlerin daha katılımcı olmasını ve aynı zamanda Türkiye'de bağımsız ve demokratik yerel yönetimin temsilcileri olan muhtarlar ve mahalleliler arasında bir iletişim ağı sağlamayı hedefliyoruz.

Kamusal alanların kullanımı, yeşil alanlar ve parklar, erişim, atıklar ve geri dönüşüm, onarım, belediye hizmetlerinin geliştirilmesi gibi pek çok kentsel sorun Muhit ile dile getirilebilir. 

Mahalleliler yaşadıkları yerlerin güzelleştirilmesi için önerilerde bulunur, desteklenen fikiler öncelikli projeler olarak çözüm aşamasına geçer ve muhtarlar ile iletişim kurularak uygulayıcı birimlere iletilir. Aynı zamanda mahalleliler desteklenen önerilerin gelişimini takip edebilir, muhtardan ve belediyeden gelen duyurulara kolayca erişebilir. 

Muhit, Toplum Gönüllüleri Vakfı'nın sosyal fayda yaratan teknolojik araçları desteklediği Things Challenge'da finale kalan 7 projeden biri oldu. Halk oylamasını kazanarak en çok destek gören 3 proje biri olan Muhit şimdi hayata geçecek. Önümüzdeki ay İstanbul’un belirli mahallelerinde pilot uygulama yapmayı hedefliyoruz.

  

Temel Finansal Figürler ve Metrikler

  önerilen fikir sayısı uygulanan fikir sayısı aktif mahalle sayısı yıllık bütçe (TL)
2015        
2016        

 

Mevcut ana fonlama kaynağı

 • Toplum Gönüllüleri tarafından düzenlenen Things Challenge’ı kazanan 3 proje biri olarak para ödülü ve inkubasyon süreci boyunca mentörlüğe hak kazandık.
 • Ekibimiz gönüllülerden oluştuğu için harcamalarımızı şimdilik makul bir miktarda tutabiliyoruz.
 • Şu anda farklı fonlara başvurmaktayız. 

Yönetim Kurulu ve Genel Müdür

KurucuSera TOLGAY
KurucuL Daniel Swakman
KurucuEce Ömür

Şimdiye kadar gönüllü olmuş arkadaşlar